HISTORIE AMERICAN BULLY

     American Bully, jako samostatné plemeno liší cí se od svých předků, začalo svůj vývoj v 80. letech 20. století v USA a postupně se ustaloval žádaný vzhled a povaha.

    V průběhu 90. let. Americký pitbulteriér (APBT) a americký stafordširský teriér (AST) se stali výchozími plemeny selektivního chovu, ačkoliv APT hrál ve vývoji hlavní roli.

     Pro získání tohoto vzhledu a skvělé společenské povahy , bylo plemeno mimo jiné ovlivněno americkými bbuldoky, anglickými a staroanglickými buldoky, i když pravděpodobně nebyli jedinní, kteří se na šlechtění tohoto plemene podíleli.

       American Bully patří pod společenská plemena, vyniká velkým sebevědomím a velmi harmonickým charakterem. Má velkou radost ze života, a je to perfektní rodinný společník, jelikož svoji rodinu miluje nadevše, má obrovské srdce a proto tito psi jsou vhodní do uzké společnosti lidí. Jsou to obrovští milovníci dětí, psů a ostatních zvířat. Nebo dá-li se říci všech a všeho. Vysoce nežádoucí ,ale také neobvyklá je pro toto plemeno agresivita vůči lidem či psům či přehnaná plachost a bázlivost. American Bully je pes se silnou kostrou, svalnatým a silným tělem, také jeho výrazná kulatá hlava psovi dává dojem velké síly v porovnání s celkovou velikostí psa.