HISTORIE AMERICAN BULLY

American Bully, jako samostatné plemeno liší cí se od svých předků, začalo svůj vývoj v 80. letech 20. století v USA a postupně se ustaloval žádaný vzhled a povaha.

V průběhu 90. let. Americký pitbulteriér (APBT) a americký stafordširský teriér (AST) se stali výchozími plemeny selektivního chovu, ačkoliv APT hrál ve vývoji hlavní roli.

Pro získání tohoto vzhledu a skvělé společenské povahy , bylo plemeno mimo jiné ovlivněno americkými bbuldoky, anglickými a staroanglickými buldoky, i když pravděpodobně nebyli jedinní, kteří se na šlechtění tohoto plemene podíleli.

Později, v roce 2004, byl založen American Bully Kennel Club (ABKC) a jako první z chovatelských klubů uznal nové plemeno. ABKC také představilo oficiální standard plemene, dle kterého se následně odchovávali psi kompaktnějšího "bully" vzhledu, s větším objemem svalové hmoty, silnější kostrou, širší přední a zadní částí těla.

S menší dravostí a nižším lovícím pudem oproti APBT a AST.

American Bully patří pod společenská plemena, vyniká velkým sebevědomím a velmi harmonickým charakterem.

Má velkou radost ze života, a je to perfektní rodinný společník, jelikož svoji rodinu miluje nadevše, má obrovské srdce a proto tito psi jsou vhodní do uzké společnosti lidí.

Jsou to obrovští milovníci dětí, psů a ostatních zvířat. Nebo dá-li se říci všech a všeho.

Vysoce nežádoucí ,ale také neobvyklá je pro toto plemeno agresivita vůči lidem či psům či přehnaná plachost a bázlivost.

American Bully je pes se silnou kostrou, svalnatým a silným tělem, také jeho výrazná kulatá hlava psovi dává dojem velké síly v porovnání s celkovou velikostí psa.