O PLEMENI
Bostonský teriér je živý malý společník, kterého poznáte podle jeho černobílého zbarvení tkz. ,, smokingového fraku ,, , sportovního, ale kompaktního těla a přátelské záře v jeho velkých kulatých očích. Jeho dokonalé vystupování mu vyneslo přezdívku 'Americký gentleman'. Bostonští teriéři jsou kompaktní, krátkoocasí, dobře vyvážení malí psi vážící od 6 kg do 11,5 kg avšak větší velikosti mohou váhou jít až do 12,30 kg Stylový „smoking“ kabátek nebo kresba může mít barvy srsti černé, žíhaný nebo tuleně (tmavě hnědý) s bílou kresbou. Hlava je hranatá, tlama krátká a velké kulaté oči mohou zářit laskavostí, zvědavostí nebo škodolibostí. Bostonové, kteří jsou stále pozorní vůči svému okolí, se pohybují veselým, rytmickým krokem. Sázka na jistotu je jeho jméno pojmenované po městě Boston, například havanský nebo bruselský grifonek, bude vynikajícím městským mazlíčkem. Bostony nejsou výjimkou: jsou robustní, ale přenosný, orientované na lidi, a vždy vzhůru na rychlou procházku do parku nebo venkovní kavárny. Bystrý pes s přirozeným talentem pro komedii, elegantní Boston je stálým zdrojem úsměvů a velké radosti ze života.

DĚJINY A HISTORIE BOSTON TERIERŮ
Bostonský terier je uznáván jako plemeno od roku 1893 a jeho puvod je USA.
Popularita krevních sportů v Anglii 19. století vedla k mánii křížení teriérů a plemen býčího typu, aby se produkovali psi, kteří by mohli vynikat v zápasech v boxech a krysařských soutěžích. V Liverpoolu někdy koncem 60. let 19. století vznikl kříženec mezi buldokem a dnes již vyhynulým bílým anglickým teriérem tvrdým, svalnatým psem jménem Judge.
Majitel Judge ho prodal Američanovi jménem William O'Brien, který si svého nového psa přivezl domů do Bostonu. V roce 1870 O'Brien prodal Judge kolegovi z Bostonu, Robertu C. Hooperovi. Judge, od té doby známý v historii plemen jako „Hooper's Judge“, se stal patriarchou plemene Boston Terrier a společným předkem téměř všech pravých Bostonů.
Historik plemene popisuje Judge jako „silně stavěného, ​​vysoko postaveného psa o váze asi třicet dva liber. 14,32 kg V barvě byl tmavě žíhaný, s bílým pruhem v obličeji. Jeho hlava byla hranatá a a podobal se současnému bostonskému teriérovi tím, že měl téměř rovnou tlamu."
Hooper spojil Judge s malou bílou fenkou jménem Burnett's Gyp, kterou vlastní Edward Burnett ze Southboro, Massachusetts. A v genealogii tak známé milovníkům bostonských teriérů, Judge a Gyp zplodili Well's Eph, která zplodila Tobinovu Kate, a dále prostřednictvím klíčových generací historie Bostonu v USA. Během desetiletí formování plemene přeměnil selektivní chov objemného bojovníka z doby Judge v menšího, sladšího a atraktivnějšího společenského psa, kterému jeho šlechtitelé původně říkali Kulatá hlava.
Na počest města, kde byli tito šťastní psi tak pečlivě vyvinuti, bylo jméno plemene změněno na Bostonský teriér. Boston Terrier Club of America byl založen v roce 1891 a o dva roky později AKC zaregistrovala svého prvního psa tohoto plemene.
Dodnes jsou bostonští teriéři chloubou rodného města.Bostnu Bostonský teriér je oficiálním maskotem Bostonské univerzity téměř 100 let a v roce 1979 státní legislativa jmenovala „Amerického gentlemana“ oficiálním psem Massachusetts.